Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pořízení Žeryčka, bylo osudové setkání

Jakožto mírně pokročilí akvaristé jsme jednoho březnového dne vyrazili do Českých Budějovic zakoupit sumečky. Po úspěšném absolvování cesty jsme konečně dorazili do kýženého ZOO obchodu. Při vybírání sumečků ke mně přišel můj kamarád Dan, ať se jdu na něco podívat. Odvrátila jsem svůj pohled od sumečků, kteří si plavali poklidně v akváriu a následovala jsem ho.

Jakmile jsme přešli do jiného oddělení, uviděla jsem tam v kleci něco malého, chlupatého. Dívalo se to na mě krásnýma očima. V tu chvíli jsem se do té malé kuličky zamilovala. Bylo to opravdu osudové setkání. Nepřemýšlela jsem ani, jestli toho pejska chci nebo ne. Hned jsem věděla, že bude můj. Já a Dan jsme z něj byli úplně pryč. V tu chvíli ale můj přítel bohužel razantně prohlásil, že žádného pejska nechce. Nedala jsem si ale říct, koukala na něj a nevšímala si okolí. Jakoby kolem nic neexistovalo, jen já a ten chlupatý uzlíček.

Přítel to nakonec psychicky nevydržel a šel si sednout s mým bratrem do auta. Asi po 15 minutách, kdy z obchodu nikdo nevycházel, začal troubit. Museli jsme odejít, i když se mi vůbec nechtělo. Přišli jsme do auta a já vůbec nemluvila, bylo mi všechno jedno. Dorazili jsme domů. Když se přítel pokoušel tak hruba po čtyřech hodinách o komunikaci, pořád nikdo neodpovídal. Cítila jsem, jako kdybych ztratila dušičku, na které mi moc záleží. Nakonec si ke mně přítel přisedl a sdělil mi, že teď prostě není vhodná doba na pořízení pejska, pokud budu chtít, tak si ho koupíme za rok. Já jsem ale žádného jiného nechtěla. Buď tohohle, nebo žádného, říkala jsem si v duchu. Ale kývla jsem.

Druhý den jsme znovu jeli do Českých Budějovic, jelikož z předchozího nákupu sumečků jaksi sešlo. Dorazili jsme do jednoho obchodu, ale tak hezké sumečky jako ve včerejším obchodě tam neměli. Přítel zřejmě počítal s tím, že mezitím pejska už dávno prodali. Mně ale zasvítily oči a jeli jsme. Jakmile jsme tam byli, žádní sumečci mě nezajímali, hned jsem běžela k tomu chlupatému stvoření. A to už byla konečná. Přítel věděl, že s tím nic nezmůže.

A od té chvíle je Žeryček náš nejkrásnější a nejlepší pejsánek na světě!!!
Obrazek

 

zde je mu 10 týdnů